| Επωνυμία Μάρκας: | GQZ |
| Αριθμός μοντέλου: | XR496052 |
| MOQ: | 5 τεμ |
| τιμή: | $289- $309 |
| Χρόνος Παράδοσης: | 3 εργάσιμες ημέρες μετά την παραλαβή της πληρωμής σας |
| Όροι πληρωμής: | T/T ή Western Union ή PayPal |
Το Εγκάρσιο Ρουλεμάν Κυλίνδρων Κωνικού Τύπου XR496051 είναι ένα ρουλεμάν υψηλής ακρίβειας σχεδιασμένο για μηχανές εργαλείων CNC και βιομηχανικό εξοπλισμό που απαιτεί υψηλή ακαμψία και ακρίβεια. Με διαστάσεις εσωτερικής διαμέτρου 203.2mm, εξωτερικής διαμέτρου 279.4mm και πλάτους 31.75mm (σειρά ιντσών), είναι ιδανικό για εφαρμογές που βασίζονται σε αυτοκρατορικά πρότυπα.
Η εγκάρσια κωνική δομή κυλίνδρων του του επιτρέπει να υποστηρίζει ταυτόχρονα ακτινικά, αξονικά φορτία και φορτία ροπής, εξασφαλίζοντας σταθερή απόδοση, ακριβή περιστροφή και μεγάλη διάρκεια ζωής σε απαιτητικά περιβάλλοντα κατεργασίας.
| Παράμετρος | XR496051 |
|---|---|
| Μοντέλο | XR496051 |
| Εσωτερική Διάμετρος (ID) | 203.2 mm |
| Εξωτερική Διάμετρος (OD) | 279.4 mm |
| Πλάτος (H) | 31.75 mm |
| Τύπος | Εγκάρσιο Ρουλεμάν Κυλίνδρων Κωνικού Τύπου |
| Δομή | Εγκάρσιοι Κωνικοί Κύλινδροι |
| Υλικό | Χάλυβας Ρουλεμάν |
| Προφόρτιση | Προσαρμοσμένο |
| Κλάση Ακρίβειας | P5 / P4 προαιρετικό |
| Εφαρμογή | Μηχανές Εργαλείων CNC, Ατράκτους, Βιομηχανικός Εξοπλισμός |
![]()
| Timken | KG | d | D | B | r | Cr (KN) | Co (KN) | Cr (KN) | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| - | 4.9 | 150 | 230 | 30 | 1 | 95.2 | 156 | 111 | 279 | 1100 |
| - | 5.15 | 160 | 240 | 30 | 1.1 | 96.8 | 162 | 118 | 300 | 1000 |
| - | 6.7 | 200 | 280 | 30 | 1.5 | 102 | 175 | 120 | 320 | 9000 |
| XR496051 | 5.59 | 203.2 | 279.4 | 31.75 | 1.5 | 110 | 188 | 134 | 348 | 850 |
| XR496052 | 5.59 | 203.2 | 279.4 | 31.75 | 1.5 | 110 | 188 | 134 | 348 | 850 |
| - | 5.4 | 240 | 300 | 30 | 1 | 88 | 184 | 114 | 361 | 750 |
| - | 4.5 | 250 | 310 | 25 | 1 | 88 | 188 | 114 | 361 | 700 |
| - | 13 | 250 | 350 | 40 | 1.3 | 187 | 355 | 228 | 657 | 670 |
| JXR637050 | 12.5 | 300 | 400 | 36.492 | 1.5 | 183 | 355 | 223 | 657 | 560 |
| JXR637050 | 12.5 | 300 | 400 | 37 | 1.5 | 183 | 355 | 223 | 657 | 560 |
| JXR678054 | 38 | 300 | 480 | 60 | 1.5 | 258 | 495 | 35 | 920 | 600 |
| JXR652050 | 19.5 | 310 | 425 | 45 | 2.5 | 216 | 427 | 281 | 837 | 640 |
| JXR678052 | 32 | 330.2 | 457.2 | 63.5 | 3.3 | 264 | 515 | 312 | 954 | 620 |
| - | 27 | 350 | 470 | 50 | 3.3 | 308 | 635 | 376 | 1180 | 560 |
| JXR699050 | 30 | 370 | 495 | 50 | 3.3 | 93.6 | - | 119 | - | 600 |
| - | 15 | 400 | 480 | 40 | 1.1 | 216 | 497 | 281 | 957 | 430 |
| - | 46.5 | 400 | 550 | 60 | 2.5 | 429 | 920 | 523 | 1700 | 400 |
| XR736052 | 27.5 | 432.003 | 571.5 | 38.1 | 3.3 | 83 | 910 | 530 | 1600 | 400 |
| JXR766051 | 51 | 457.2 | 609.6 | 63.5 | 3.3 | 396 | 856 | 514 | 1680 | 420 |
| JXR766052 | 62 | 424.95 | 614.924 | 65 | 3.3 | 470 | 960 | 600 | 1720 | 380 |
| JXR820060 | 100 | 580 | 760 | 80 | 3.3 | 627 | 1380 | 765 | 2560 | 300 |
| JXR820061 | 100 | 580 | 760 | 80 | 6.4 | 627 | 1380 | 765 | 2560 | 300 |
| JXR836050 | 148 | 600 | 830 | 80 | 6.4 | 680 | 1460 | 820 | 2870 | 300 |
| JXR8444050 | 150 | 685.8 | 914.4 | 79.375 | 6.4 | 693 | 1660 | 900 | 3250 | 260 |
| JXR855053 | 150 | 685.8 | 914.4 | 79.375 | 3.3 | 693 | 1660 | 900 | 3250 | 260 |
| JXR855056 | 150 | 685.8 | 914.4 | 79.375 | 3.3 | 693 | 1660 | 900 | 3250 | 260 |
| JXR882054 | 185 | 901.7 | 1117.6 | 82.555 | 3 | 781 | 2060 | 1060 | 4290 | 200 |
| JXR882055 | 185 | 901.7 | 1117.6 | 82.555 | 3.3 | 781 | 2060 | 1060 | 4290 | 200 |
| JXR882058 | 158 | 939.8 | 1117.6 | 82.55 | 3 | 920 | 2580 | 1200 | 5000 | 200 |
| - | 215 | 950 | 1170 | 85 | 3 | 968 | 2690 | 1310 | 5600 | 215 |
| JXR889058 | 430 | 1028.7 | 1327.15 | 114.3 | 3.3 | 1230 | 3310 | 1600 | 6490 | 430 |
| JXR889059 | 358 | 1028.7 | 1327.15 | 95.25 | 3.3 | 1060 | 3100 | 1420 | 6020 | 450 |
| JXR889060 | 430 | 1028.7 | 1327.15 | 114.3 | 3.3 | 1230 | 3310 | 1600 | 6490 | 430 |
| - | 350 | 1270 | 1524 | 95.25 | 3.3 | 1300 | 3830 | 1760 | 2980 | 95 |
| JXR897051 | 500 | 1549.4 | 1828.8 | 101.6 | 3.3 | 1400 | 4510 | 1890 | 9400 | 80 |
| - | 675 | 1879.6 | 2197.1 | 101.6 | 5.4 | 1510 | 5240 | 2040 | 10900 | 43 |
| - | 1130 | 2463.8 | 2819.4 | 114.3 | 5.4 | 2330 | 8740 | 3150 | 18200 | 18200 |
![]()
![]()
![]()
![]()
Ε1: Είναι το XR4960512 ρουλεμάν σε ίντσες;
Α1: Ναι, είναι σχεδιασμένο με βάση αυτοκρατορικές διαστάσεις (203.2×279.4×31.75mm).
Ε2: Μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε ατράκτους μηχανών CNC;
Α2: Ναι, είναι κατάλληλο για εφαρμογές ατράκτων υψηλής ακαμψίας και υψηλής ακρίβειας.
Ε3: Υποστηρίζετε προσαρμογή;
Α3: Ναι, προσφέρουμε προσαρμογή για προφόρτιση, κλάση ακρίβειας και υλικά.
Αναβαθμίστε το σύστημα CNC σας με το Εγκάρσιο Ρουλεμάν Κυλίνδρων Κωνικού Τύπου XR496051.
Επικοινωνήστε με την GQZ Bearing σήμερα για τιμές, δείγματα ή τεχνική συμβουλευτική!