| Επωνυμία Μάρκας: | GQZ |
| Αριθμός μοντέλου: | BFKB353203/HA4 |
| MOQ: | 5 τεμ |
| τιμή: | $439- $459 |
| Χρόνος Παράδοσης: | 3 εργάσιμες ημέρες μετά την παραλαβή της πληρωμής σας |
| Όροι πληρωμής: | T/T ή Western Union ή PayPal |
Το Ρουλεμάν Σταυρωτών Κυλίνδρων Κωνικού Τύπου BFKB353203/HA4 είναι ένα ρουλεμάν υψηλής ακρίβειας σχεδιασμένο για ρομποτικούς βραχίονες, συστήματα CNC και προηγμένο αυτοματοποιημένο εξοπλισμό. Με διαστάσεις εσωτερικής διαμέτρου 240mm, εξωτερικής διαμέτρου 300mm και πλάτους 30mm, παρέχει εξαιρετική ακαμψία, ικανότητα φόρτισης και ομαλή περιστροφική απόδοση.
Αυτό το ρουλεμάν είναι κατάλληλο ως αξιόπιστη εναλλάξιμη αντικατάσταση για ισοδύναμα μοντέλα υψηλής ακρίβειας, εξασφαλίζοντας σταθερή κίνηση και μεγάλη διάρκεια ζωής σε απαιτητικές ρομποτικές και βιομηχανικές εφαρμογές.
| Παράμετρος | BFKB353203/HA4 |
|---|---|
| Μοντέλο | BFKB353203/HA4 |
| Εσωτερική Διάμετρος (ID) | 240 mm |
| Εξωτερική Διάμετρος (OD) | 300 mm |
| Πλάτος (H) | 30 mm |
| Τύπος | Ρουλεμάν Σταυρωτών Κυλίνδρων Κωνικού Τύπου |
| Δομή | Σταυρωτοί Κωνικοί Κύλινδροι |
| Υλικό | Χάλυβας Ρουλεμάν |
| Προφόρτιση | Προσαρμοσμένο |
| Κλάση Ακρίβειας | P5 / P4 προαιρετικό |
| Εφαρμογή | Ρομποτικοί Βραχίονες, Μηχανές CNC, Συστήματα Αυτοματισμού |
![]()
| Timken | KG | d | D | B | r | Cr (KN) | Co (KN) | Cr (KN) | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| - | 4.9 | 150 | 230 | 30 | 1 | 95.2 | 156 | 111 | 279 | 1100 |
| - | 5.15 | 160 | 240 | 30 | 1.1 | 96.8 | 162 | 118 | 300 | 1000 |
| - | 6.7 | 200 | 280 | 30 | 1.5 | 102 | 175 | 120 | 320 | 9000 |
| XR496051 | 5.59 | 203.2 | 279.4 | 31.75 | 1.5 | 110 | 188 | 134 | 348 | 850 |
| XR496052 | 5.59 | 203.2 | 279.4 | 31.75 | 1.5 | 110 | 188 | 134 | 348 | 850 |
| - | 5.4 | 240 | 300 | 30 | 1 | 88 | 184 | 114 | 361 | 750 |
| - | 4.5 | 250 | 310 | 25 | 1 | 88 | 188 | 114 | 361 | 700 |
| - | 13 | 250 | 350 | 40 | 1.3 | 187 | 355 | 228 | 657 | 670 |
| JXR637050 | 12.5 | 300 | 400 | 36.492 | 1.5 | 183 | 355 | 223 | 657 | 560 |
| JXR637050 | 12.5 | 300 | 400 | 37 | 1.5 | 183 | 355 | 223 | 657 | 560 |
| JXR678054 | 38 | 300 | 480 | 60 | 1.5 | 258 | 495 | 35 | 920 | 600 |
| JXR652050 | 19.5 | 310 | 425 | 45 | 2.5 | 216 | 427 | 281 | 837 | 640 |
| JXR678052 | 32 | 330.2 | 457.2 | 63.5 | 3.3 | 264 | 515 | 312 | 954 | 620 |
| - | 27 | 350 | 470 | 50 | 3.3 | 308 | 635 | 376 | 1180 | 560 |
| JXR699050 | 30 | 370 | 495 | 50 | 3.3 | 93.6 | - | 119 | - | 600 |
| - | 15 | 400 | 480 | 40 | 1.1 | 216 | 497 | 281 | 957 | 430 |
| - | 46.5 | 400 | 550 | 60 | 2.5 | 429 | 920 | 523 | 1700 | 400 |
| XR736052 | 27.5 | 432.003 | 571.5 | 38.1 | 3.3 | 83 | 910 | 530 | 1600 | 400 |
| JXR766051 | 51 | 457.2 | 609.6 | 63.5 | 3.3 | 396 | 856 | 514 | 1680 | 420 |
| JXR766052 | 62 | 424.95 | 614.924 | 65 | 3.3 | 470 | 960 | 600 | 1720 | 380 |
| JXR820060 | 100 | 580 | 760 | 80 | 3.3 | 627 | 1380 | 765 | 2560 | 300 |
| JXR820061 | 100 | 580 | 760 | 80 | 6.4 | 627 | 1380 | 765 | 2560 | 300 |
| JXR836050 | 148 | 600 | 830 | 80 | 6.4 | 680 | 1460 | 820 | 2870 | 300 |
| JXR8444050 | 150 | 685.8 | 914.4 | 79.375 | 6.4 | 693 | 1660 | 900 | 3250 | 260 |
| JXR855053 | 150 | 685.8 | 914.4 | 79.375 | 3.3 | 693 | 1660 | 900 | 3250 | 260 |
| JXR855056 | 150 | 685.8 | 914.4 | 79.375 | 3.3 | 693 | 1660 | 900 | 3250 | 260 |
| JXR882054 | 185 | 901.7 | 1117.6 | 82.555 | 3 | 781 | 2060 | 1060 | 4290 | 200 |
| JXR882055 | 185 | 901.7 | 1117.6 | 82.555 | 3.3 | 781 | 2060 | 1060 | 4290 | 200 |
| JXR882058 | 158 | 939.8 | 1117.6 | 82.55 | 3 | 920 | 2580 | 1200 | 5000 | 200 |
| - | 215 | 950 | 1170 | 85 | 3 | 968 | 2690 | 1310 | 5600 | 215 |
| JXR889058 | 430 | 1028.7 | 1327.15 | 114.3 | 3.3 | 1230 | 3310 | 1600 | 6490 | 430 |
| JXR889059 | 358 | 1028.7 | 1327.15 | 95.25 | 3.3 | 1060 | 3100 | 1420 | 6020 | 450 |
| JXR889060 | 430 | 1028.7 | 1327.15 | 114.3 | 3.3 | 1230 | 3310 | 1600 | 6490 | 430 |
| - | 350 | 1270 | 1524 | 95.25 | 3.3 | 1300 | 3830 | 1760 | 2980 | 95 |
| JXR897051 | 500 | 1549.4 | 1828.8 | 101.6 | 3.3 | 1400 | 4510 | 1890 | 9400 | 80 |
| - | 675 | 1879.6 | 2197.1 | 101.6 | 5.4 | 1510 | 5240 | 2040 | 10900 | 43 |
| - | 1130 | 2463.8 | 2819.4 | 114.3 | 5.4 | 2330 | 8740 | 3150 | 18200 | 18200 |
![]()
![]()
![]()
![]()
Ε1: Μπορεί αυτό το ρουλεμάν να αντικαταστήσει το SKF BFKB353203/HA4;
Α1: Ναι, έχει σχεδιαστεί ως εναλλάξιμη αντικατάσταση με ισοδύναμες διαστάσεις και απόδοση.
Ε2: Είναι αυτό το ρουλεμάν κατάλληλο για ρομποτικούς βραχίονες;
Α2: Ναι, έχει σχεδιαστεί ειδικά για εφαρμογές ρομποτικών συνδέσμων υψηλής ακρίβειας.
Ε3: Προσφέρετε επιλογές προσαρμογής;
Α3: Ναι, παρέχουμε προσαρμογή για προφόρτιση, βαθμό ακρίβειας και υλικά
Ψάχνετε για μια αξιόπιστη εναλλακτική λύση για το BFKB353203/HA4;
Επικοινωνήστε με την GQZ Bearing σήμερα για τιμές, δείγματα ή τεχνική υποστήριξη!